Jízdní řády autobusů

Chystáte se na cestu a hledáte nejvhodnější autobusouvou linku? Pak využijte nejoblíbenější službu na českém internetu – Jízdní řády autobusů IDOS – a během několika vteřin vyhledejte nejrychlejší, nebo třeba nejlevnější spoj.

Vyhledávání v jízdních řádech autobusů nebylo nikdy jednodušší

Doba zdlouhavých telefonátů a vyčerpávajících hovorů s operátorkami na autobusových nádražích je pryč, dnes si můžete odjezd autobusu vyhledat bleskově a bez cizí pomoci a v některých případech si můžete rovnou přes internet také zarezervovat jízdenky! Sledujte tento blog, přinášející denně čerstvé informace a tipy ze světa jízdních řádů IDOS a pro informace o autobusových linkách sledujte zejména rubriku Jízdní řády autobusů, ve které pravidelně uveřejňujeme jak návody pro začínající uživatele, tak i pokročilé tipy a v neposlední řadě obecné novinky ze světa IDOSu a autobusových linek obecně.

Kde vyhledávat odjezdy autobusů

 • Kdy odjíždí Váš oblíbený spoj vyhledáte během pár vteřin na adrese www.idos.cz.
 • Nezapomeňte si před započetím vyhledávání nastavit omezení jen pro autobusy, pokud byste náhodou nevěděli jak na to, přečtěte si příslušný článek s návodem.
Be Sociable, Share!

35 komentářů u Jízdní řády autobusů

 1. Stížnost k vyhledávání vnitrostátních spojů napsal:

  Ve vyhledávači jsem si zadal …..Student agenci vnitrostátní spoje . Frýdek Místek-Praha Florenc.
  Ukázalo mi to kde co i kdyžj sem toto zadal kdekoliv na příslušných zobrazených stránkách Student agency, ale k jízdním ke konkrétnim jízdním řádum řádum jsem se nedostal. Momentálně mě nezajímají letenky a přeprava zavazadel či objednávkyjízdenek a případné reklamy do toho všeho.
  Jiří Faldyna

 2. přeprava dětského kočárku napsal:

  Dobrý den.Mohu se zeptat zda přepravíte dětský hluboký kočárek,když s rodiči jede tříměsíční dítě a kolik to stojí?Předem děkuji za odpověď.Prudilová

  • admin napsal:

   Dobrý den paní Prudilová, na úvod chci jen zdůraznit, že toto je nezávislý informační web o jízdních řádech, nezastupujeme žádného dopravce, takže otázku doporučuji směřovat na infolinku té společnosti, se kterou hodláte cestovat.
   Namátkou jsme pročetli přepravní řád Student Agency a na jejích autobusových linkách by Vám měli kočárek (složený) přepravit, nejde to ale říci s jistotou – uvádí, že přeprava kočárku je zdarma, avšak pouze tehdy, je-li pro něj volné místo v zavazadlovém prostoru. Pokud nebudete mít ještě další 2, nebo více kufrů na cestujícího, neměla by ale být přeprava kočárku problémem – doporučuji ale vše ověřit na infolince Studen Agency 841 101 101.
   No a pokud jde o jiné dopravce, doporučuji dotaz např. na informacích na Vašem nádraží, nebo na infolince příslušné společnosti.
   Přejeme pěkný den a šťastnou cestu!

 3. brno praha v pondeli od 10.00 do 13.00 napsal:

  potřebuju jet v pondělí z brna do prahy mezi círka 9tou až 12tou vaší dopravou. děkuju.

  • admin napsal:

   Dobrý den,
   tento web není provozován žádným autobusovým dopravcem, jsme nezávislý portál a tudíž nevlastníme žádnou dopravu :). Pokud jde o Váš dotaz, doporučujeme Vám vyhledat si spoj na portálu IDOS, kde najdete všechny dopravce, podle některého ze zde uvedených návodů. Je to jednoduché, stačí zadat čas, datum, Odkud, Kam a poté se podívat, kteří dopravci provozují jednotlivé spoje.
   Pěkný den a šťastnou cestu.

 4. krumlov- praha napsal:

  potřebuji z českeho krumlova do prahy na letiště jak je to stěma přestupama. děkuji

  • admin napsal:

   Dobrý den,
   záleží na tom, jak pojedete. :) po příjezdu do Prahy je možné využít mnoha způsobů, jak se dostat na letiště, např. metrem A na Dejvickou a odtud autobusem č. 119 / 254, nebo z Hlavního Nádraží speciální autobusovou linkou 47 / 49, jedoucí přímo na letiště s minimem zastávek. Vše je k nalezení v jízdních řádech IDOS. Můžeme Vám samozřejmě poradit přesněji, ale potřebovali bychom k tomu znát více informací o Vaší cestě – zda chcete jet autobusem, vlakem, určitou trasou apod.
   Pěkný den a šťastnou cestu!

 5. Jiřina Šimková napsal:

  Dobrý den,potřebuji poradit,spoj z Nepomuku do Plzně-Černice nemohu to najít?děkuji Šimková

  • admin napsal:

   Dobrý den paní Šimková,
   např. zítra, tedy ve čtvrtek 13.10.2011, jede autobus z Nepomuku (předpokládáme, že jde o obec Nepomuk u Plzn, nikoli v okrese Příbram), zastávky Nepomuk žel. st. do zastávky Plzeň, Černice, rozc. v 6:23 a ve 12:40, dále se dá cestovat i s přestupem. Zkuste vyhledat v jízdních řádech na portále IDOS s použitím našeho návodu, případně upřesněte požadovaný den odjezdu a čas, kdy potřebujete být v Plzni a spoj se Vám pokusíme vyhledat.
   Pěkný den a šťastnou cestu!

 6. Novák napsal:

  chtel jsem jet váším autobusem s plzne do prahy .
  tak složíté hledání na vašich stránkách mne odradilo. pojedu ČSAD.
  S pozdravem Váš potencionální zákazník.
  tel . 604686722

  • admin napsal:

   Dobrý den pane Nováku,
   tento web není provozován žádným dopravcem, Vaše stížnost zde proto není na správném místě. Pokud nám ale sdělíte, s čím jste měl problém, rádi Vám poradíme, neboť to je cílem tohoto webu – naučit čtenáře, jak v jízdních řádech, ať už vlaků či autobusů, vyhledávat.
   Pěkný den a šťastnou cestu!

  • kraumi napsal:

   SOUHLASIM

   • admin napsal:

    Dobrý den kraumi,
    viz reakce výše – tento web není oficiální stránkou autobusového ani jiného dopravce, jeho účel je poradit, jak hledat v jízdních řádech. Na dotaz, týkající se konkrétního spoje, rád odpovím.
    Pěkný den.

 7. Ulcak napsal:

  Chci odjezdy a ne pět stránek keců a reklam. Děkuji

  • admin napsal:

   Dobrý den pane Ulcaku,
   chcete-li odjezdy a umíte vyhledávat v jízdních řádech IDOS, nic Vám nebrání navštívit přímo stránku idos.cz :) Tento web je tu pro ty, kteří ve vyhledávání jízdních řádů vlaků či autobusů trochu tápou a potřebují pomoci, to, co Vy nazýváte „kecy,“ jsou rady, které již pomohly mnoha tazatelům.
   Prosím Vás také o trochu slušnosti v diskuzi, děkuji.
   Pěkný den!

 8. helena salačová napsal:

  dobrý den,
  prosím jaké jsou odjezdy vašeho autobusu a odkud Praha – Jablonec nad nisou ve všední dny
  Děkuji

  • admin napsal:

   Dobrý den paní Salačová,
   tento web není provozován žádnou autobusovou společností.
   Na trase Praha – Jablonec nad Nisou pravidelně jezdí např autobusy společnosti BusLine a. s., zde najdete jízdní řády autobusů na této lince: BusLine Praha – Jablonec.
   Další spoje mezi těmito dvěma městy si můžete vyhledat v jízdních řádech IDOS dle zdejšího návodu.
   Pěkný den a šťastnou cestu!

 9. Jan Havel napsal:

  Dobrý den,jsem Jan Havel,mám dotaz.Potřebuji se dostat do Lipna nad Vltavou v v úterý nebo v pondělí 13.14 února ráno nebo dopoledne,a zpět v pátek večer do Prahy

  • admin napsal:

   Dobrý den pane Havle,
   pokud se podíváme pouze na jízdní řády autobusů, nabízí IDOS spoj s přestupem v Českém Krumlově, odjezd je z pražské zastávky Na Knížecí v 7:00 autobusem Student Agency (doporučuji zakoupit lístek předem) a v Českém Krumlově se hodinu a 5 minut čeká na autobus ČSAD České Budějovice v 11:00, který dorazí do Lipna ve 12:11.
   V pátek 17.2. je podle jízdních řádů IDOS možné zvolit autobus v 17:49 ze zastávky Lipno nad Vltavou, železniční stanice. Po necelé hodině cesty je nutné přestoupit ve stanici Kaplice, autobusové nádraží, pozor, na přestup je pouze 5 minut, v 18:45 odtud odjíždí autobus do Prahy (stanice Roztyly.) Později už žádný autobus do Prahy nejede, až v sobotu v 7:45 ráno s přestupem v Českém Krumlově.
   Pokud byste netrval na cestě autobusem, je možné jet i vlakem, jízdní řády IDOS nabízejí i zde několik variant, např. v pondělí v 7:16 z Prahy hl.n. s přestupem v Rybníku (čas na přestup 4 minuty, odjezd odtud v 11:00) a příjezdem do Lipna v 11:42.
   Zpět do Prahy pak můžete jet ještě vlakem v 18:11, ze stanice Lipno n.Vltavou, je třeba přestoupit v Rybníku na osobní vlak Os 8510 (čas na přestup 7 minut, odjezd odtud 18:57) a poté je druhý přestup v Českých Budějovicích na rychlík R 658 do Prahy – v Budějovicích máte na přestup 8 minut, odjezd odtud je ve 20:04.
   Pěkný den a šťastnou cestu!

 10. Petr Hejna napsal:

  Zdravím, poradí mi někdo, kde si stěžovat i když z jińých obdobných zkušeností) na dopravce, když nedodržuje jízdní řád? V pátek 3.2.2012 měl v 17:20 odjíždět z Písku spoj na Český Krumlov, i když já i další dva cestující jsme byli na stanoviští 12 – 15 minut předem, autobus jiř tomu prvnímu ujel. Venku skoro -20, další spoj nejel. Pokušel jsem se dohledat, web neexistuje, narazil jsem na dost nepříznivé zkušenost cestujících. Linku provozuuje kjakýsi Lukáš Cvejn; Praha 4 – Šeberov; bohužel ne větší společnost, možná je to sám vlastník nějaké prastaré kraksny, jak jsem se dočetl o jízdě hrůzy té pasažérky, které dříve neujel. Mimochodem, jeden z jako já neodcestujících byl již předčasným odjezdem poctěn opakovaně, já tu trasu jel prvně. Dík Petr

 11. Hanka napsal:

  Dobrý den, hledám nejvhodnější spoj Plzeň – Grafing /Ebersberg/ na 26.2. 2012 od 12 hod. našla jsem vlakový spoj Plzeň – Mnichov který by stačil, ale potřebovala bych raději do Grafingu. Moc děkuji

  • admin napsal:

   Dobrý den Hanko,
   autobusové spoje pro tuto trasu k nalezení nejsou, alespoň tedy na Vámi požadovaný čas a datum. Pokud jde o spoje vlakové, v jízdních řádech IDOS se jeví jako nejrozumnější spoj se 2 přestupy s odjezdem v 15:00 z Plzně hl.n. vlakem Ex 354 Jan Hus Českých Drah. První přestup je ve Schwandorfu (příjezd 16:53, odjezd 17:08 vlakem ALX 84117 do Mnichova) a druhý v Mnichově, zde je na přestup téměř půl hodiny a vlak RE 79038 odtud odjíždí v 19:42. Do stanice Grafing Bahnhof dorazíte ve 20:05.
   Ještě o jeden přestup méně je k mání u spoje, který vyráží z Plzeňského vlakového nádraží v 19:00 (vlak s označením Ex 356 Albert Einstein.) Přestupuje se pouze v Mnichově (příjezd sem 23:05, odjezd 23:50.) V Grafingu (opět stanice Grafing Bahnhof) jste v čase 0:13.
   Na portále IDOS jsou v jízdních řádech vlaků a autobusů nalezeny také další spoje (všechny vlakové) avšak vždy je nutno přestupovat minimálně 3x a cesta trvá někdy i více jak 7 hodin.
   Pěkný večer a šťastnou cestu!

 12. Marcela napsal:

  Dobrý den, potřebovala bych poradit.Koncem června nebo začátkem července bych se potřebovala autobusovou linkou dostat co nejblíže k letišti Biarritz ve Francii. Jaký spoj je nejvýhodnější. Předem děkuji Marcela

  • admin napsal:

   Dobrý den Marcelo,
   dle informací, nalezených na internetu, bych Vám doporučil autobus společnosti Eurolines do města Bordeaux, případně Toulouse, které jsou obě od města Biarritz vzdáleny přibližně 150 km. Na jízdních řádech IDOS se mi tyto spoje nepodařilo vyhledat, dle jízdních řádů autobusů na oficiálních stránkách společnosti – elines.cz, jede autobus do Bordeaux např. 29.6., 4. a 6.7.2012 a cena jízdenky je při včasném nákupu 2100 Kč, při pozdějším zakoupení jízdenky může být i 2690 Kč. Cesta trvá přibližně 24 hodin a přestupuje se v Paříži. Doporučuji Vám blíže se informovat právě u autobusové společnosti Eurolines, žádný autobusový spoj z ČR, kterým byste se dostala blíže letišti, se mi dohledat nepodařilo.
   Přímo do města Biarritz se lze dopravit vlakem s několika přestupy, cena bude však patrně znatelně vyšší, než v případě autobusu – vlakové spoje je možné dohledat standardním způsobem v jízdních řádech IDOS.
   Přeji Vám šťastnou cestu!

   • Marcela napsal:

    Moc děkuji za vyčerpávající informace na autobus. spoj nejblíže k letišti Biarritz. Mohu poprosit o informace ohledně letecké dopravy? Také mě zajímá přibližně cena letenky. Pouze dopravu tam. Předem moc děkuji Marcela

    • admin napsal:

     Rádo se stalo, Marcelo. S letenkami je to problematické, dle vyhledávacích systémů, jako jsou Letuška.cz nebo Student Agency, začínají ceny na 15 tisících Kč za jednosměrný let s 1 přestupem (nejnižší ceny jsou za let z Vídně s Air France a délka cesty i s přestupem v Lyonu je cca 4 až 6 hodin.)
     Na ceny téměř srovnatelné s autobusem se dá dostat, alespoň co se mi podařilo dohledat, pouze u nízkonákladové společnosti easyJet, bohužel je ale nutné zakoupit zvlášť letenky z Prahy do Lyonu a z Lyonu na letiště Biarritz – je tedy nutné sladit časy letů a i tak bude čekání na letišti v Lyonu dlouhé – např. odlet z Prahy 5.7.2012 ve 12:40, přílet 14:25 do Lyonu a odtud odlet až 6.7. 6:05 a přílet 7:20 na letiště Biarritz. Délka cesty 19 hodin se zde blíží spíše cestě autobusem, na druhou stranu cena za obě letenky je cca 3000 Kč (nyní, s blížícím se létem a nárůstem prodaných míst v letadlech cena poroste, podobně jako u autobusů.
     Zajímavější spoj nabízí easyJet 10.7.2012 – z Prahy do Lyonu odlétá až 21:00, takže na ranní let z Lyonu do Biarritz čekáte „jen“ 7 hodin. Více kombinací si můžete najít na stránkách easyjet.com, linka Lyon – Biarritz je v provozu od 6.7.2012. Jednodušší způsob za přijatelnou cenu se mi najít nepodařilo.
     Pěkný den a šťastnou cestu!

 13. Marcela napsal:

  Opět moc děkuji. Nejsem už nejmladší a přestupů bych chtěla co nejméně. Za vaše informace děkuji, já bych to sama nezvládla vyhledat. Jsem moc ráda, že jsem na vaše stránky zavítala. S pozdravem Marcela

 14. Na Vaši stránce „jízdní řády autobusů SA“ žádné jízdní řády nejsou. Je to velice nepřehledné a pohybovat se v tom „zmatku“ mnohdy vyústí ve skutečnost, že zapomenu, co hledám. Pokud jízdní řády zde nedáte, tak stránku laskavě přejmenujte!!!.

  • admin napsal:

   Dobrý den pane Olšanský,
   uznávám, že stránky jsou trochu nepřehledné, neboť obsahují mnoho článků o jízdních řádech nejen autobusů a jsou psány formou blogu, která s větším množstvím článků není pro tento typ webu vhodná, nějaké úpravy do budoucna zvažuji.
   Pokud jde o jízdní řády autobusů Student Agency, tak třeba v článku, o kterém píšete, je mimo detailního návodu uvedena také adresa na oficiální web společnosti, kde si můžete z úvodní stránky jízdní řády vyhledat.
   No a pokud hledáte odjezdy žlutých autobusů častěji, stačí si zapamatovat, nebo např. do záložek uložit adresu, která je velmi jednoduchá a nabízí se: studentagency.cz. Vyhnete se tak zbytečnému použití vyhledávače.

 15. Tatana kartalova napsal:

  Potrebuji poradit: Jedu do Zatce poprve v zivote,jak se dostanu ze Zatce 5.8.2012 do 13 hodin do obce Lipno Drahomysl okr.Louny a pak zpet okolo 14.30 bud do Zatce zpet busem. Nebo spoj z Lipna Drahomysle rovnou na Prahu , kde stoji a vice spoju za sebou.Nebo 5.8.2O12 co mi jede z Prahy dopoledne tak ,abych se dostala do Lipna Drahomysle mezi 12 az 13 hodin, pokud v tuto dobu nic nejede tak spoj predtim.Vim, ze jezdi nejaka dopravni agentura K plus K. Muzete mi prosim Vas poradit. Velice dekuji. Kartalova

  • admin napsal:

   Dobrý den paní Kartalová,
   tady jsou nějaké možnosti, které jsem pro Vás na idos.cz vyhledal:

   • Žatec – Lipno, Drahomyšl: 11:00 – odjezd autobusu z nádraží v Žatci, příjezd v 11:10 (následující spoj už jede až ve 14:30)
   • zpět Lipno, Drahomyšl – Žatec: odjezd 14:10, příjezd 14:20, nebo odj. 17:10 – příj. 17:20

   Lepší bude ale Vámi zmiňovaná cesta z Lipna přímo do Prahy, zde uvádím několik spojů (první vždy čas odjezdu, v závorce čas příjezdu do Prahy:)

   • Lipno, Drahomyšl – Praha: 14:40 (15:50) | 17:10 (18:15) | 17:35 (18:45) – příjezd je vždy na Zličín.

   Pokud jde o zastávku v Drahomyšli, její polohu se mi nepodařilo nikde dohledat, ale vesnička je opravdu malá a pravděpodobně je v obci zastávka pouze jediná. Každopádně z jízdního řádu je vidět, že jakýmkoliv spojem, které Vám zde vypisuji, budete odjíždět ze stejného místa, na jaké jste přijela.

   Nakonec ještě přidávám přímé spojení Praha – Lipno, Drahomyšl: 9:30 (příjezd 10:40.) Následující spoj už jede až ve 13:00 (příjezd do Drahomyšle je ve 14:10.) Oba autobusy jedou opět z nádraží na Zličíně.

   Přeji Vám pěkný den a šťastnou cestu!

 16. Marie napsal:

  Dobrý den,
  potřebovala bych se dostat z Brna 24.9.2012 do 15:00 hod.do Kynšperku nad Ohří.
  Ve středu 26.9.2012 z Kynšperku nad Ohří po 10 hod. (dopoledne) do Brna .
  Srdečné díky za info a přeji hezký večer.
  Marie

  • admin napsal:

   Dobrý den Marie,
   na úvod přijměte prosím omluvu za delší čekání na odpověď.

   Jeden z nejvhodnějších spojů podle idos.cz na cestu tam je následující:
   - z Brna odjezd v 7:30 se Student Agency (autobus odjíždí z nádraží naproti hotelu Grand)
   - v Praze příjezd 10:10 na Florenc, odjezd odtud v 10:30 opět autobusem Student Agency z nástupiště č. 2
   - příjezd 13:15 do Sokolova (zastávka Sokolov, Terminál) – zde je třeba přesunout se na vlakové nádraží (asi 3 minuty chůze) a odtud ve 13:46 osobním vlakem do Kynšperku
   - do cíle dorazíte ve 14:04

   Cesta zpět např.:
   - z Kynšperku nad Ohří vlakem v 10:27 (rychlík)
   - příjezd do Prahy na hlavní nádraží ve 14:26, ve 14:42 pak odjezd odtud rychlým vlakem EC přímo do Brna
   - příjezd do Brna v 17:19

   Možností v obou směrech je ale samozřejmě více, nějaké další informace Vám zašlu přímo do e-mailu.
   Pěkný den a šťastnou cestu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>